New York
39°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
9mph
45%
30.44
FriSatSun
46°F
57°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Nie żyje żołnierz Gwardii Narodowej Teksasu. Uczestniczył w operacji na granicy

16.07.2022

Żołnierz z Teksańskiej Gwardii Narodowej zginął w czwartek w „incydencie niezwiązanym z misją” – podał Texas Military Department. Wojskowy uczestniczył w „Operacji Lone Star”, zainicjowanej przez gub. Grega Abbotta, aby chronić południową granicą USA przed falą migrantów.

Zmarły żołnierz realizował zadania w ramach Operacji Lone Star w dolinie rzeki Rio Grande. Przyczyna śmierci jest badana. Texas Military Department poinformował jednocześnie, że incydent nie ma związku z pełnieniem przez wojskowego obowiązków. Żołnierz miał doznać nagłego wypadku medycznego w hotelu. Pomimo reanimacji nie udało się go odratować.

Według San Antonio Express-News 52-letni żołnierz Gwardii Narodowej Teksasu pochodził z okolic San Antonio. Był dowódcą zespołu 36. Dywizji Piechoty Delta Company, 536. Brygadowego Batalionu Wsparcia i 72. Brygadowego Zespołu Bojowego.

To już druga w tym roku śmierć gwardzisty. W kwietniu zginął E. Evans, który utonął w rzece próbując ratować migrantów przed tym samym. „Express-News” twierdzi, że do tej pory wyśledził 6 ofiar stanowej operacji.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY