New York
73°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
4mph
55%
30
SatSunMon
84°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowojorczycy źle oceniają rządzących. Połowa wskazuje, że miasto i stan idą w złym kierunku

23.06.2024

Według najnowszego sondażu Siena ponad połowa Nowojorczyków uważa, że miasto i stan idzie „w złym kierunku”. Wskazując powody, prawie połowa respondentów wskazuje na niekontrolowaną przestępczość.

49% zarejestrowany w Nowym Jorku wyborców twierdzi, że przestępczość pogorszyła się w całym stanie w ciągu ostatniego roku; tylko 17% uważa, że zmniejszyła się, a 31%, że pozostała taka sama.

W wynikach ankiety nie zabrakło nawiązania do kryzysu migracyjnego, z którym zmaga się miasto i stan. Aż 83% badanych, w tym ponad trzy czwarte Demokratów, twierdzi, że napływ imigrantów jest „poważnym” problemem.

Według 61% mieszkańców Empire State cały kraj „zmierza w złym kierunku”, w stosunku do 31%, które uważa przeciwnie. Podobne odczucia mają w kwestii własnego stanu – 52% ocenia sytuację źle, a tylko 37% dobrze.

Za ten stan dostaje się gubernator Kathy Hochul, dla której aprobatę wyraziło 38% Nowojorczyków a dezaprobatę – 49%.

Gniew ludzi spadł również na legislaturę w Albany. Część respondentów uważa, że Demokratom nie udało się przeforsować przez parkiet stanowego Kapitolu ustaw, które „poprawiają jakość życia w Nowym Jorku”.

Nowojorczycy nie aprobują Senatu stanowego stosunkiem 39% do 38%. Dla Senatu jest to odpowiednio 37% wyrażających aprobatę i 36% wyrażających dezaprobatę dla pracy tej izby.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner