New York
79°
Fair
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
49%
30.08
SatSunMon
86°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Nożownik zabił dwie osoby i zranił sześć innych w kasynie w Las Vegas

07.10.2022

Amerykańska policja aresztowała w czwartek w Las Vegas mężczyznę, który zabił nożem dwie osoby i zranił sześć. Doszło do tego w kilku różnych miejscach. Zapanował tam chaos.

„Zespół centrum urazowego University Medical Center pracuje niestrudzenie, aby zapewnić przewiezionym pacjentom najwyższy dostępny poziom opieki” – podała lokalna telewizja KTNV.

13 Action News przytaczał natomiast relacje świadków twierdzących, że do pchnięć nożem doszło w kilku miejscach. Określali niektóre z ofiar jako showgirls, które robiły sobie zdjęcia z turystami.

Jeszcze inni zidentyfikowali nożownika jako Latynosa w wieku lat trzydziestu, lub więcej. Prawdopodobnie był przybyszem.

„Podejrzany mówił kobietom, że jest szefem kuchni i poprosił o pozowanie z nim do zdjęcia trzymając w ręku nóż. Kiedy odrzuciły jego ofertę, dźgnął je” – cytuje jedną ze świadków KTNV. Inni opowiadali o krzykach, dużym rozlewie krwi oraz szybkim przebiegu zajścia.

Kapitan Dori Korena z metropolitalnego departamentu policji w Las Vegas poinformowała, że troje z rannych ofiar są w stanie krytycznym. Pozostałe wydają się być w stabilnym.

Funkcjonariusze zatrzymała napastnika, który miał wiele krwi na rękach. Został on aresztowany, a później przewieziono go do szpitala. Policja nie zdołała jeszcze dotąd ustalić motywu jego czynu. Twierdzi, że atak nie był sprowokowany.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner