New York
50°
Partly Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
17mph
62%
29.55
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

NY: Strzelanina w hotelu Marriot. W pokoju znaleziono instrukcje budowy bomb

03.10.2022

W wyniku strzelaniny w hotelu Marriot w Poughkeepsie w stanie Nowy Jork zginęła jedna osoba. Na miejscu znaleziono materiały, które sugerują udaremnione przygotowania zamachu bombowego – podaje NBC News.

Policja przyjechała do hotelu Marriot w Poughkeepsie, przy 2641 South Road, po otrzymaniu zgłoszenia o strzałach z broni palnej. Wewnątrz budynku policjanci znaleźli postrzelonego mężczyznę. „Ofiara została przewieziona do lokalnego szpitala, gdzie później uznano go za zmarłego” – przekazali funkcjonariusze lokalnej policji.

Służby aresztowały dwóch mężczyzn, związanych ze strzelaniną. Policja nie ujawnia tożsamości sprawców. Wewnątrz hotelowego pokoju znaleziono ponadto „podręczniki związane z wytwarzaniem urządzeń wybuchowych, a także materiałów, które mogą być użyte jako materiały wybuchowe” – podano w oświadczeniu.

Oddział bombowy policji stanowej zabezpieczył dowody. Federalne Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych prowadzi dochodzenie w sprawie materiałów.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner