New York
61°
Cloudy
6:49 am6:43 pm EDT
16mph
80%
30.3
FriSatSun
63°F
68°F
77°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

NYC przekształca hotele w schroniska dla osób ubiegających się o azyl

26.05.2023

Historyczny Hotel Roosevelt w centrum Manhattanu został zamknięty trzy lata temu, ale wkrótce znów zacznie tętnić życiem – zostanie ponownie otwarty, aby pomieścić spodziewany napływ osób ubiegających się o azyl. Nie tylko Roosevelt, ale inne nowojorskie hotele są przekształcane w schroniska.

Burmistrz Eric Adams ogłosił w sobotę, że miasto wykorzysta Roosevelta, aby ostatecznie zapewnić nawet 1000 pokoi dla migrantów, którzy mają przybyć w nadchodzących tygodniach z powodu wygaśnięcia przepisów z czasów pandemii, znanych jako Tytuł 42, które pozwoliły urzędnikom federalnym na zawrócenie osób ubiegających się o azyl z granicy USA z Meksykiem.

W całym mieście hotele takie jak Hotel Roosevelt, które jeszcze kilka lat temu służyły turystom, są przekształcane w schroniska awaryjne, a wiele z nich znajduje się w doskonałych lokalizacjach w odległości spaceru od Times Square, miejsca pamięci World Trade Center i Empire State Building. Prawo wymaga od miasta zapewnienia schronienia każdemu, kto tego potrzebuje.

MS

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY