New York
64°
Clear
6:54 am6:35 pm EDT
0mph
80%
30.17
WedThuFri
81°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

Polska: Na Bielanach odsłonięto mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

11.04.2023

Na warszawskich Bielanach na ścianie bloku mieszkalnego odsłonięto mural upamiętniający Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. W latach 70. znajdowało się tam mieszkanie artystów. Jestem bardzo szczęśliwa, że mural poświęcony moim rodzicom zdobi ten blok – powiedziała we wtorek córka artystów Natalia Kukulska.

O upamiętnienie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego zabiegali fani oraz mieszkańcy Bielan, dzielnicy, z którą artyści związani byli przez lata. Po narodzinach córki Natalii przeprowadzili się z Żoliborza do większego mieszkania przy al. Reymonta 21 na nowo powstałym osiedlu Wawrzyszew.

Podczas oficjalnego odsłonięcia muralu przy bloku mieszkalnym przy al. Reymonta 21 zgromadziło się kilkaset osób.

Mural został zrealizowany w porozumieniu z Natalią Kukulską i we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. „Nie bez powodu, w pierwszy dzień po Świętach Wielkanocnych – 11 kwietnia odsłaniamy oficjalnie mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, bo jest to data ślubu artystów. Ten mural ma swoją piękną historię, ponieważ kolory i wzór muralu wybrała córka Natalia Kukulska” – powiedział w rozmowie z PAP.PL burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Dodał, że namalowanie muralu zaprojektowanego przez Adama Żebrowskiego, zajęło niecały tydzień. Na muralu znalazł się tytuł „Życia mała garść” – piosenki skomponowanej przez Jarosława Kukulskiego do słów Jerzego Dąbrowskiego. Ich wspólne zdjęcie wkomponowane jest w grafikę płyty winylowej w vintage’owych kolorach i zwieńczone autografami artystów.

Warszawa, 11.04.2023. Piosenkarka Natalia Kukulska (C) z mê¿em perkusist¹ Micha³em D¹brówk¹ (L) na uroczystym ods³oniêciu muralu przedstawiaj¹cego rodziców artystki Annê Jantar i Jaros³awa Kukulskiego na warszawskich Bielanach, 11 bm. Malowid³o zaprojektowa³ Adam ¯ebrowski — grafik, który od lat wspó³pracuje z Natali¹ Kukulsk¹ i jest wieloletnim przyjacielem rodziny. (ad) PAP/Rafa³ Guz

Natalia Kukulska nie kryła wzruszenia w czasie odsłonięcia muralu. Podkreśliła, że Bielany to miejsce, które zajmuje szczególne miejsce w jej życiu. „Jestem bardzo szczęśliwa, że dzielnica Bielany, biska mojemu sercu, wyszła z taką inicjatywą, aby powstał mural poświęcony moim rodzicom i niezwykle zdobi ten blok” – podkreśliła.

„To miejsce jest dla mnie niezwykle ważne, bo do dziś, jak śni się mój dom z czasów dziecięcych, to śni mi się właśnie mieszkanie przy Reymonta 21. Teraz tę świadomość, że mieszkała tam Anna Jantar, mój tata i ja to będzie już miała cała Warszawa, bo będzie o tym przypominał ten mural” – powiedziała Natalia Kukulska.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ag/ jann/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY