New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
10mph
94%
29.37
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Polska

Prezydent Duda: nie ma wielkiego sukcesu sportowego bez sponsorów

19.10.2022

„Nie ma dzisiaj wielkiego sukcesu sportowego bez wsparcia sponsorów” – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Gali Ambasadorów Sportu Europejskiego w Zakopanem, zorganizowanej przy okazji pierwszej edycji Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Pojawili się też działacze związkowi i sponsorzy.

Prezydent Duda podziękował za zorganizowanie kongresu w tym – jak podkreślił – trudnym momencie dla sportu i zaapelował do sponsorów, by nie odwracali się od sportu.

„Naszych sponsorów proszę, aby mimo tej trudnej sytuacji na rynku, nie zapominali o sporcie. Wsparcie polskiemu sportowi jest cały czas niezwykle potrzebne i będzie potrzebne zawsze. Nie ma dzisiaj wielkiego sukcesu bez wsparcia sponsorów” – podkreślił Duda.

Kongres w Zakopanem potrwa do czwartku. Podczas środowej gali planowane jest przyznanie nagród w kilku kategoriach, m.in. Promotor Sportu, Sponsor Sportu czy Osobowość Sportu.(PAP)

mm/ pp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner