New York
59°
Sunny
5:28 am8:17 pm EDT
3mph
54%
30.2
MonTueWed
79°F
72°F
73°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

Raper Takeoff śmiertelnie postrzelony na imprezie w Houston

01.11.2022

Członek rapowej grupy Migos, 28-letni Kirshnik Khari Ball, znany pod pseudonimem Takeoff, został we wtorek nad ranem zabity podczas prywatnego przyjęcia w teksańskim Houston. Dwie osoby doznały obrażeń.

Według policji w Houston do strzelaniny doszło w hali bowlingowej i bilardowej około godz. 2.30 rano czasu lokalnego. Rannych przewieziono do szpitali.

„Urodzony w Lawrenceville, w stanie Georgia, Takeoff zaczął występować ze swoim wujkiem Quavo oraz raperem Offsetem w zespole Migos w 2008 roku. Trio zdobyło sławę dzięki singlowi +Versace+ z 2013 roku” – przypomina CNN.

Jak podkreśla, sukces grupy wzrósł w 2016 roku wraz z wydaniem ich hitu +Bad and Boujee+, w którym wystąpił też raper Lil Uzi Vert. Singiel szybko stał się internetową sensacją.

Piosenka zyskała jeszcze większy rozgłos po tym, gdy twórca i gwiazda „Atlanty” Donald Glover wspomniał o singlu podczas przemówienia na rozdaniu Złotych Globów 2017.

„Naprawdę chcę podziękować Migos, nie tyle za uczestnictwo w programie, ile za stworzenie +Bad and Boujee+. Jakby to była najlepsza piosenka w historii” – mówił wtedy Glover.

„Bad and Boujee” uzyskała cztery razy platynowy certyfikat w branży nagraniowej Stowarzyszeń Ameryki (RIAA).

Drugi album studyjny Migos, „Culture”, sprzedany w 44 tys. egzemplarzy ukazał się 27 stycznia 2017 roku, a trzeci – „Culture II”, który się rozszedł w ponad 38 tys. egzemplarzy, wydano 26 stycznia 2018 roku.

Takeoff i Quavo niedawno utworzyli duet „Unc & Phew” i wydali 7 października swój debiutancki album, „Only Built for Infinity Links”. W poniedziałek ukazał się teledysk do ich piosenki „Messy”.

W trakcie niedawnej rozmowy w podcaście „Drink Champs” na kilka dni przed śmiercią, Takeoff przyjął wyróżnienia za swój gwiazdorski występ w nowym projekcie.

„Jestem wyluzowany, ale nadszedł czas, aby się wzbić jeszcze wyżej w górę. Przyszła pora, aby dać mi moje kwiaty. Nie chcę ich dostać później, kiedy mnie nie będzie” – cytuje CNN słowa Takeoffa z tamtej rozmowy.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Tagi raper takeoff

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner