New York
66°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
6mph
65%
30
TueWedThu
77°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku w związku z zagrożeniem burzą śnieżną

14.03.2023

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosiła w poniedziałek stan wyjątkowy ze względu na przewidywane już w nocy śnieżyce, ulewy i wichury. Rezultatem mogą być powalone drzewa i zerwane linie energetyczne.

Zgodnie z prognozami największe opady śniegu mogą wystąpić w Dolinie Hudson. Mieszkańców dzielnicy miasta Nowy Jork, Bronx, ostrzeżono natomiast przed powodzią.

Hochul, której rodzinne miasto Buffalo, w stanie Nowy Jork, zniszczyła pod koniec minionego roku najbardziej tam śmiercionośna burza śnieżna od dekad, a w rejonie zginęło co najmniej 47 osób, postawiła w stan pogotowia Gwardię Narodową.

Opady ciężkiego śniegu, od 50 do 90 cm, w połączeniu z silnym wiatrem mogą spowodować zerwanie linii energetycznych, łamanie gałęzi i powalenie drzew. W niektórych miejscach spadną ulewne deszcze. W całym regionie przez kilka dni będą utrudnione dojazdy do pracy.

Według NBC najgorszej pogody należy oczekiwać we wtorek. Zależnie od lokalizacji i temperatury, stan Nowy Jork nawiedzą albo śnieżyce, albo też intensywne opady deszczu. Wiatry sięgać mogą do 65 km/godz.

Zakłady energetyczne Con Edison przestrzegają przed potencjalnymi przerwami w dostawach prądu. Możliwe jest także zamykanie niektórych szkół.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner