New York
45°
Cloudy
6:49 am7:14 pm EDT
3mph
93%
29.73
MonTueWed
54°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Teksas: Rozpoczęły się aresztowania migrantów. Są pakowani do autobusów i odwożeni na granicę

10.07.2022

Gubernator Teksasu Greg Abbott przeciwstawił się prezydentowi Joe Bidenowi i nakazał Gwardii Narodowej Teksasu rozpocząć aresztowania migrantów, po czym przewozić ich z powrotem na teksańsko-meksykańską granicę – podaje „Daily Mail”.

W sobotę Abbott zaatakował prezydenta, mówiąc: „Polityka graniczna Bidena miażdży lokalne społeczności wzdłuż i wszerz granicy”. Dodał, że Departament Bezpieczeństwa Publicznego (DPS) Teksasu Rozpoczął już aresztowania migrantów, nielegalnie przekraczających granicę z Meksykiem. Jest to efekt zarządzenia gubernatora, które weszło w życie 7 lipca.

Nie jest jasne, ilu migrantów zostało aresztowanych od tego czasu, ale zdjęcia zamieszczone przez Abbotta i Texas DPS pokazują zdarzenie, w którym garstka nielegalnych imigrantów zostaje zatrzymana i wtrącona do czekającego na nich autobusu. Pojazd następnie kieruje się w kierunku granicy z Meksykiem, gdzie migranci są odprawiani z powrotem poza USA.

Łącznie na granicy rozmieszczono około 10 000 oficerów i żołnierzy Gwardii Narodowej. Teksas dzieli z Meksykiem granicę o długości ponad 1200 mil.

„Kartele, które ośmieliła i wzbogaciła polityka otwartych granicy prezydenta Bidena, przemycającą rekordową liczbę ludzi, broni i śmiercionośnych narkotyków, takich jak fentanyl” – powiedział Greg Abbott w sobotę.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY