New York
66°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
8mph
64%
30.01
TueWedThu
77°F
82°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Texas DPS odradza wiosenne wakacje w Meksyku. “Znaczne zagrożenie”

12.03.2023

Władze stanu Teksas odradzają obywatelom amerykańskim podróżowanie do Meksyku podczas wiosennej przerwy wakacyjnej ze względów bezpieczeństwa. Powodem do niepokoju stanowych urzędników jest przede wszystkim duża aktywność karteli narkotykowych.

“Przemoc karteli narkotykowych i inne działania przestępcze stanowią znaczące zagrożenie bezpieczeństwa dla każdego, kto przekracza teraz granicę z Meksykiem” – powiedział dyrektor teksańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Steven McCraw.

Rekomendacja DPS mogła być spowodowana kilkoma wydarzeniami, do których doszło w ostatnim czasie z udziałem obywateli USA w Meksyku. W zeszłym tygodniu doszło do porwania czterech Amerykanów krótko po przekroczeniu przez nich granicy USA-Meksyk. Dwóch z nich zostało zamordowanych, dwóch uwolniono.

Ponadto trzy Amerykanki, które udały się do Meksyku, aby sprzedawać ubrania na targu, pozostają zaginione od ponad dwóch tygodni.

“W oparciu o niestabilną naturę działalności karteli i przemocy, którą tam widzimy, wzywamy osoby do unikania podróży do Meksyku w tym czasie” – dodaje McCraw.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner