New York
63°
Rain
6:44 am6:52 pm EDT
17mph
73%
30.2
SunMonTue
66°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Co najmniej 19 osób zginęło w strzelaninach w weekend Dnia Pamięci

29.05.2023

Tegoroczny, trwający jeszcze, długi weekend z okazji święta Dnia Pamięci (Memorial Day) naznaczony jest przemocą. Zginęło co najmniej 19 osób, w tym dziewięć w Chicago. Dziesiątki ludzi doznało obrażeń.

Chociaż długi weekend kończy się w Stanach Zjednoczonych dopiero w poniedziałek, w Chicago zginęło już dziewięć osób a 28 zostało rannych.

Policja odnotowała, że wśród postrzelonych było kilkoro nastolatków, a najmłodszą była 14-letnia dziewczynka. Obrażeń doznały także kobiety. Jedna z nich, 69-letnia, zginęła.

Według mediów do pierwszej strzelaniny w weekend doszło w piątek wieczorem. Jeden z incydentów miał miejsce około dwóch przecznic od domu burmistrza Chicago Brandona Johnsona. Znaleziono tam martwą zastrzeloną osobę.

Policja chicagowska prowadzi śledztwo. Do tej pory nikogo ze sprawców nie aresztowano.

Weekendowe strzelaniny miały miejsce także w innych częściach Stanów Zjednoczonych.

Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Arizonie. 20-letniego Irena Byersa policja aresztowała po tym, jak postrzelił w piątek i sobotę pięć osób zabijając cztery i raniąc jedną. Napastnik przyznał się do winy.

W sobotę na zlocie motocyklowym z okazji Dnia Pamięci w Red River, w Nowym Meksyku, w wymianie ognia między gangami zginęły trzy osoby. Pięć zostało rannych.

W Nowym Jorku policja prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny w dzielnicy Queens z jedną ofiarą śmiertelną, a drugą ranną. W osobnym incydencie na Brooklynie w wyniku bójki na imprezie jeden mężczyzna został zastrzelony, a kobieta doznała obrażeń.

16-letnia dziewczyna zginęła od kuli w niedzielę w Atlancie, w stanie Georgia. Jej ciało znaleziono przed budynkiem szkoły średniej im. Benjamina E. Maysa. W tej samej strzelaninie 16-letni chłopiec został ranny..

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY