New York
81°
Fair
5:30 am8:14 pm EDT
6mph
32%
29.86
SatSunMon
79°F
81°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Technologie

USA: FBI przestrzega przed ładowaniem telefonów w publicznych stacjach na lotniskach czy w centrach handlowych

10.04.2023

FBI przestrzega przed korzystaniem z publicznych stacji ładowania telefonów na lotniskach, w hotelach, czy centrach handlowych. Urządzenia mobilne mogą stać się wówczas celem hakerów.

Media podkreślają, że hakerzy instalują złośliwy kod w publicznych stacjach, który pozwala im odczytywać i kraść dane osobowe, w tym hasła z urządzeń mobilnych. Mogą je także śledzić.

„Unikaj korzystania z darmowych stacji ładowania na lotniskach, w hotelach i centrach handlowych. (…) Źli aktorzy zorientowali się, jak wykorzystać publiczne porty USB do wprowadzenia na urządzenia złośliwego oprogramowania i oprogramowania monitorującego. Noś ze sobą własną ładowarkę i przewód USB i korzystaj z gniazdka elektrycznego” – głosi wpis na koncie FBI na Twitterze.

Według portalu „The Hill” FBI nie jest osamotnione w ostrzeżeniu. Także Federalna Komisja Łączności (FCC) na swojej stronie internetowej ostrzega przed używaniem publicznych ładowarek .

„Jeśli twoja bateria jest na wyczerpaniu, bądź świadomy, że korzystanie z bezpłatnych stacji ładowania (…) może mieć niefortunne konsekwencje. (…) Możesz stać się ofiarą nowej taktyki cyberkradzieży” – dodała FCC.

FCC postuluje, aby ludzie używali przenośnej ładowarki, korzystali z gniazdka sieciowego lub kupili kabel typu „charging-only”, który nie pozwala na przesyłanie informacji podczas użytkowania.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner