New York
75°
Mostly Cloudy
5:46 am8:18 pm EDT
4mph
84%
30.06
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

USA: Manhattan najdroższym miejscem do życia w Ameryce

28.08.2023

Dzielnica Nowego Jorku – Manhattan, sytuuje się na pierwszym miejscu w Stanach Zjednoczonych pod względem kosztów utrzymania. Dwa kolejne zajmują hawajskie Honolulu i San Francisco w Kalifornii.

Według Rady ds. Badań Społecznych i Ekonomicznych koszty utrzymania na Manhattanie są ponad dwukrotnie wyższe od średniej krajowej. Jak wynika z raportu opublikowanego przez CNBC, przewyższają o 24 proc. drugi najdroższy obszar miejski w USA, Honolulu, oraz o 31 proc. – San Francisco.

CNBC wyjaśnia, że ranking uwzględnia ceny mieszkań, usług publicznych, artykułów spożywczych, transportu, opieki zdrowotnej oraz innych towarów i usług. Dane kompletowano od 1 stycznia do 31 marca br.

Jeśli Manhattan przebija wszystkich, dwie inne dzielnice Nowego Jorku też należą do najdroższych. Brooklyn mieści się na czwartej pozycji, a Queens – na 13. Hrabstwo Nassau na Long Island jest 15.

Wysoko plasują się też hrabstwo Orange w Kalifornii (5), Long Beach w Los Angeles (6), Waszyngton, DC (7), Boston (8), Seattle (9) i San Diego (10).

Mieszkania na Manhattanie są 4,8 raza wyższe od średniej krajowej. Dzielnica ta ma też najwyższe „różne koszty życia”, jak rozrywka, alkohol i odzież. Wydatki na artykuły spożywcze, podkreśla CNBC, są absurdalnie wysokie.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner