New York
48°
Sunny
6:55 am4:31 pm EST
6mph
41%
30.06
SunMonTue
59°F
54°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Napastnik zastrzelił dwie osoby i ranił troje policjantów w Teksasie

03.07.2022

Uzbrojony w broń palną napastnik zabił dwie osoby i ranił cztery inne, w tym troje policjantów, a następnie odebrał sobie życie w sobotę wieczorem czasu miejscowego na obszarze metropolitarnym Dallas-Fort Worth w stanie Teksas w USA – podała w niedzielę agencja AP.

Życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział Matt Spillane, przedstawiciel policji w mieście Haltom.

Według niego policjanci, wezwani na miejsce w związku z wystrzałami w jednym z domów, odpowiedzieli ogniem na strzały napastnika. Jeden z policjantów został ranny w obie nogi, a drugi w rękę. Sprawca najprawdopodobniej sam się zastrzelił.

Wewnątrz domu znajdowała się martwa kobieta, a na zewnątrz budynku ciało mężczyzny. Starsza kobieta, która zadzwoniła na policję, jest ranna. Przy sprawcy znaleziono „karabin w stylu wojskowym” i broń krótką – przekazał wcześniej stacji WFAA-TV inny przedstawiciel policji Rick Alexander.

Motyw działania napastnika nie jest znany. „W centrum (naszego) zainteresowania jest teraz, jak i dlaczego to się stało” – powiedział agencji AP Spillane. Dodał, że śledztwo zostanie przekazane Strażnikom Teksasu (Texas Rangers), elitarnej jednostce policyjnej działającej w tym stanie. (PAP)

anb/ szm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY