New York
75°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
51%
29.99
SatSunMon
84°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Ośmioletni pekińczyk wygrał konkurs na najbrzydszego psa świata

23.06.2024

Ośmioletni pekińczyk Wild Thang zdobył tytuł najbrzydszego psa na świecie. Konkurs, który od 53 lat odbywa się w Petaluma w Kalifornii, ma na celu „świętowanie niedoskonałości, które sprawiają, że wszystkie psy są wyjątkowe i niepowtarzalne” – podkreślają organizatorzy.

Do rywalizacji w konkursie stanęło osiem czworonogów, w większości adoptowanych ze schronisk.

„Coroczny konkurs na najbrzydszego psa na świecie nie polega na naśmiewaniu się z tzw. brzydkich psów, ale na zabawie z udziałem wspaniałych psiaków i na pokazaniu światu, że są naprawdę piękne!” – czytamy na stronie internetowej organizatorów wydarzenia. Wspierają oni ideę, by adaptować psy ze schronisk, a nie kupować z hodowli.

Wild Thang z Coos Bay w stanie Oregon, weteran konkursu, który brał w nim udział już pięciokrotnie, w piątek odniósł pierwsze zwycięstwo.

Gdy był 10-miesięcznym szczeniakiem, zdiagnozowano u niego nosówkę, niebezpieczną chorobę zaraźliwą, która zahamowała u niego rozwój zębów i spowodowała problemy z mięśniami w jednej z łapek.

Opiekunka Wild Thang, Ann Lewis, otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów i wraz z pupilem wystąpi w telewizji NBC.

Drugie miejsce zajął 14-letni czarny mops Rome, który porusza się dzięki dwóm kółkom zamocowanych przy tylnych łapach. Otrzymał także nagrodę publiczności w głosowaniu online.

14-letnia Daisy Mae zajęła trzecie miejsce na podium. Biało umaszczona suczka, która nie widzi i straciła większość zębów, w wieku dwóch lat została przygarnięta z ulicy.

Wśród pozostałych uczestników znalazły się kundelki z domieszką ras chihuahua, grzywacza chińskiego oraz mopsa.

W jury tegorocznego konkursu zasiadali: korespondent NBC News Gadi Schwartz, obrończyni praw człowieka Linda Witong Abrahm i skarbniczka stanu Kalifornia Fiona Ma.(PAP)

mzb/ akl/

Tagi USA pies

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner