New York
81°
Sunny
6:55 am6:33 pm EDT
7mph
55%
30.17
ThuFriSat
75°F
72°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Pięć osób zabitych i co najmniej 18 rannych w strzelaninie w klubie nocnym w Colorado Springs

20.11.2022

Pięć osób zginęło, a co najmniej 18 zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło w sobotę wieczorem w klubie nocnym w Colorado Springs w amerykańskim stanie Kolorado; klub był znany jako miejsce spotkań lokalnej społeczności homoseksualnej – powiadomiła stacja CNN.

Policja zidentyfikowała w klubie osobę podejrzaną o dokonanie ataku. Aktualnie domniemany sprawca przebywa w areszcie, jest mu udzielana pomoc medyczna – poinformowała przedstawicielka służb policyjnych z Colorado Springs Pamela Castro. Nie wyjaśniła, czy zatrzymany został wliczony do grona osób, które ucierpiały w wyniku strzelaniny.

Funkcjonariusze odmówili komentarza na temat ewentualnych motywów działania sprawcy. Na miejsce zdarzenia przybyło 11 karetek pogotowia – czytamy na portalu internetowym CNN.

Właściciele Club Q z Colorado Springs, w którym doszło do strzelaniny, oznajmili w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, że są „zdruzgotani bezsensownym atakiem na naszą społeczność (osób o orientacji homoseksualnej – PAP)” i złożyli kondolencje rodzinom ofiar. (PAP)

szm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY