New York
75°
Cloudy
5:42 am8:22 pm EDT
6mph
68%
30.04
SunMonTue
88°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Pierwsza dama z pozytywnym wynikiem testu na obecność Covid-19

05.09.2023

Biały Dom ogłosił w poniedziałek, że 72-letnia pierwsza dama USA Jill Biden ma pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Jak dodał, rezultat badania amerykańskiego prezydenta był negatywny.

„Dziś wieczorem Pierwsza Dama uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Obecnie ma jedynie łagodne objawy. Pozostanie ona w domu Bidenów w Rehoboth Beach, w stanie Delaware” – podała rzeczniczka pierwszej damy, Elizabeth Alexander.

Rok temu, podczas sierpniowych wakacji w Karolinie Południowej, Jill Biden również uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Wcześniej, w lipcu 2022 roku, wynik testu prezydenta Joe Bidena był pozytywny.

CNN podkreśla, że w opinii urzędnika administracji z sierpnia br. nie wprowadzono żadnych zmian w zaleceniach Białego Domu dotyczących koronawirusa, mimo ostrzeżeń niektórych ekspertów o rosnącej w Ameryce liczbie hospitalizacji. Ich zdaniem szczególnie osoby o wysokim ryzyku zakażenia powinny rozważyć noszenie maseczek.

W lipcu sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała reporterom, że każdy, kto spotyka się z prezydentem, jest poddawany testowi na Covid-19 po tym, jak członkowie delegacji izraelskiego prezydenta Izaaka Herzoga w Waszyngtonie uzyskali pozytywny wynik testu przed spotkaniem dwustronnym.

„Mamy rejestracje testów, kogokolwiek, kto spotyka się z prezydentem. Mogę zatem powiedzieć, że każdy rzeczywiście zostaje poddany testowi. Ja to robię. Wszyscy to robimy” – zapewniała Jean-Pierre.

W poniedziałek 80-letni Joe Biden mówił, że będzie kontynuował przeprowadzanie regularnych testów i zwracał uwagę na stan swojego zdrowia pod kątem objawów Covid.

W ostatnich tygodniach w Stanach Zjednoczonych odnotowano wzrost liczby przypadków i hospitalizacji z powodu koronawirusa. Według dziennika „New York Times” w niedzielę było w szpitalach 3491 zakażonych osób. Jest to wzrost o 31 proc. w zestawieniu sprzed 14 dniami.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner