New York
75°
Fair
5:46 am8:19 pm EDT
5mph
79%
30.07
ThuFriSat
84°F
86°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Publicystyka
Społeczeństwo
Polonia

USA: Polonijny dziennikarz nagrodzony za działalność na rzecz imigrantów

01.10.2022

Nowojorska organizacja non-profit Catholic Migration Services (CMS) świadcząca m.in. usługi prawne imigrantom uhonorowała w piątek grupę osób, którzy w swoich społecznościach wcielają w życie misję „witania przybyszów wśród nas”. Był wśród nich polonijny dziennikarz Wojtek Maślanka.

Podczas piątkowej uroczystości biskup Brooklynu Robert J. Brennan komplementował CMS za wspieranie imigrantów. Podkreślił, że są to ludzie będący w potrzebie, a Brooklyn i Queens stanowi dla nich nowy początek życia.

Jak dodał Brennan nowi przybysze wzbogacają miejscową społeczność, której on sam czuje się częścią. Gratulował osobiście każdemu z wyróżnionych.

Nagrody Shining Star 2022 otrzymali w piątek przedstawiciele ośmiu grup etnicznych, w tym Polski, Chin i Korei za działalność wspomagającą grupy etniczne. Jednym z nich był redaktor „Nowego Dziennika” Wojtek Maślanka.

„Jest to dla mnie duże wyróżnienie, a zarazem zaskoczenie, bo to co robię należy do mojej pracy, do mojej dziennikarskiej misji. Miło mi, że zauważono, że jest to może coś więcej niż wypełnianie zawodowych obowiązków. Mobilizuje to do większego wysiłku i zaangażowania w promocję Polski, jej tradycji, języka i kultury. Cieszę się, że zauważono też moją działalność społeczną, w tym na rzecz imigrantów i ich dzieci” – powiedział Maślanka PAP.

Wojtek Maślanka z nagrodą Foto: Katarzyna Ziółkowska

Wyraził zadowolenie, że nagrodę przyznało mu środowisko amerykańskie. Uznał to za dowód, że jego praca wykracza także poza środowisko polonijne.

Maślanka jest dyrektorem wykonawczym „Fundacji Uśmiech Dziecka” wspomagającej chore dzieci. Pełni też funkcję dyrektora programowego Fundacji Dobra Polska Szkoła działającej na rzecz dwujęzycznych polsko-angielskich programów nauczania w amerykańskich szkołach.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner