New York
75°
Partly Cloudy
5:46 am8:19 pm EDT
2mph
79%
30.07
ThuFriSat
84°F
86°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Turystyka

USA: Setki lotów opóźnionych lub odwołanych na wschodnim wybrzeżu z powodu burz

25.06.2023

Setki lotów, m.in. z Nowego Jorku i Waszyngtonu, zostało opóźnionych lub odwołanych w niedzielę wieczorem z powodu burz i awarii systemu łączności – poinformowała amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

Strona internetowa zajmująca się monitorowaniem lotów, FlightAware, podała, że 123 loty opuszczające lotnisko Ronalda Reagana w Waszyngtonie były opóźnione, a 30 zostało odwołanych.

Z przylatujących na to lotnisko 104 loty miało opóźnienia, a 32 odwołano.

Zgodnie z informacją FlightAware 39 proc. lotów odlatujących natomiast z lotniska Liberty w Newark, w stanie New Jersey i 47 proc. z nowojorskiej LaGuardii było opóźnionych.

Z informacji FAA wynika, że z upływem czasu, po zakończeniu naprawy systemu łączności, loty z rejonu Waszyngtonu zostały wznowione. Opóźnienia utrzymywały się jednak na kilku lotniskach w Nowym Jorku, ponieważ burze wymusiły zwłokę w starcie samolotów.

Także burze z piorunami FAA uznała za przyczynę postojów na lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie w stanie Georgia, w Filadelfii, na lotnisku Liberty w Newark oraz na nowojorskich lotniskach JFK i LaGuardia.

FAA wyjaśniła jednocześnie, że Waszyngtonie lotnisko przełączyło się na system zapasowy.

Później w niedzielny wieczór NBC powiadomiła o dużej liczbie opóźnień i odwołań na lotniskach w całym regionie południowej Florydy.

Do godziny 20 miejscowego czasu na międzynarodowym lotnisku w Miami odnotowano 386 opóźnień i 62 odwołania lotów. Na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood było 331 opóźnień i 25 odwołanych lotów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner