Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Strzelanina w „megakościele” w Houston, dwie osoby ranne

11.02.2024

Dwie osoby, w tym 5-letni chłopiec, zostały w niedzielę ranne podczas strzelaniny w dawnej hali sportowej przerobionej na kościól w Houston, w stanie Teksas – poinformowały władze. Sprawczyni strzelaniny poniosła śmierć.

Jak poinformowała policja w Houston strzelaninę rozpoczęła niespodziewanie uzbrojona w karabin kobieta, która weszła do kościoła z 5 letnim chłopcem w przerwie między modłami odprawianymi przez znanego pastora i kaznodzieja telewizyjnego Joela Osteena.

W hali, która może pomieścić 16.800 osób, wybuchła panika. Ludzie w popłochu próbowali wydostać się na zewnątrz. Po krótkiej wymianie ognia kobieta została zastrzelona przez dwóch policjantów po śłużbie.

Szef polcji w Houston Troy Finner powiedział, że cięzko ranny został towarzyszący kobiecie chłopiec. W stanie krytycznym został odwieziony do szpitala. Finner dodał, że nie jest jasne czy dziecko zostało zranione przez kobietę czy przez policjantów. Ranny został też 57-letni mężczyzna.

Nie wiadomo też jakie były motywy działania kobiety. Finner podkreślił, że „szybkie unieszkodliwienie kobiety zapobiegło znacznie większej licznie ofiar”.

Kazania i nabożeństwa odprawiane przez 60-letniego Osteena są transmitowane na żywo przez staje telewizyjne i oglądane przez miliony widzów w USA. (PAP)

jm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY