New York
36°
Rain Shower
7:06 am5:12 pm EST
7mph
86%
30.2
WedThuFri
41°F
45°F
34°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Sześć osób, w tym nastoletnia matka z niemowlęciem, zabitych w strzelaninie w Kalifornii

16.01.2023

W miejscowości Goshen, w północnej Kalifornii, w poniedziałek w strzelaninie zginęło sześć osób. Była wśród nich 17-letnia matka i jej 6-miesięczne dziecko. Władze podejrzewają, że sprawcami masakry byli członkowie gangu narkotykowego.

Do strzelaniny doszło około godz. 3.30 nad ranem. W związku z zabójstwem biuro szeryfa hrabstwa Tulare poszukuje co najmniej dwóch osób.

Jak wyjaśnił w czasie konferencji prasowej cytowany przez AP szeryf Mike Boudreaux po przybyciu na miejsce tragedii funkcjonariusze znaleźli dwie ofiary na ulicy, a trzecią – w drzwiach rezydencji.

Na trzy kolejne ofiary natrafili wewnątrz domu. Jeden mężczyzna jeszcze żył, ale zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kilka ocalałych ze strzelaniny osób wyprowadzono z domu.

Według szeryfa śledczy poszukują co najmniej dwóch podejrzanych o otwarcie ognia. Ich zdaniem sprawcami mogą być członkowie gangu.

Jak dodał Boudreaux, w minionym tygodniu w rezydencji, która została zaatakowana, biuro szeryfa przeprowadziło przeszukanie związane z narkotykami.

„Uważamy, że nie był to przypadkowy akt przemocy. Sądzimy, że rodzina była specjalnie wybranym celem” – podkreślił szeryf.

Goshen to półwiejska społeczność z około 3 tys. mieszkańców. Jest zlokalizowana ok. 55 km na południowy wschód od Fresno, w rolniczej Dolinie San Joaquin.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY