New York
82°
Sunny
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
68%
30.07
SunMonTue
91°F
95°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Trzy osoby zabite i trzy ranne w strzelaninie w stanie Maryland

12.06.2023

Trzy osoby zginęły, a trzy kolejne zostały ranne w niedzielę w strzelaninie w amerykańskim stanie Maryland – poinformowała policja stanowa.

Szef policji w stolicy stanu, Annapolis, Edward Jackson poinformował w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, że strzelanina wybuchła z powodu „sporu międzyludzkiego”. Nie było dalszego zagrożenia dla miejscowej społeczności.

„Wciąż próbujemy ustalić wszystko, co się wydarzyło. Wciąż składamy to w całość. Mamy jeszcze wiele do zrobienia” – dodał Jackson na konferencji prasowej.

Nie podał relacji między ofiarami, ale powiedział, że zabici byli w wieku od 20 do 50 lat. Władze nie ustaliły jeszcze konkretnego motywu strzelaniny.

„To nie było przypadkowe (…) Ofiary zginęły na zewnątrz domu” – wyjaśnił Jackson.

W komunikacie prasowym Departament Policji w Annapolis stwierdza, że jednego z rannych przewieziono do centrum urazowego. Podejrzany o otwarcie ognia został zatrzymany i odebrano mu broń.

Według instytucji zajmującej się monitorowaniem przemocy z użyciem broni palnej, Gun Violence Archive (GVA), za masową strzelaninę uznaje się każdy incydent, w którym cztery lub więcej osób zostaje postrzelonych i rannych lub zabitych, z wyłączeniem napastnika.

W Ameryce w tym roku do końca maja GVA odnotowało ponad 260 masowych strzelanin. W minionym roku było łącznie 647 masowych strzelanin. W 21 z nich zginęło pięć lub więcej osób.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner