New York
75°
Partly Cloudy
5:42 am8:22 pm EDT
7mph
63%
30.04
SunMonTue
88°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: W Indianie 5-letni chłopiec zastrzelił 16-miesięcznego brata

31.03.2023

Policja poinformowała w czwartek, że w Lafayette, w stanie Indiana, 16-miesięcznego chłopca zastrzelił jego pięcioletni brat. W mieszkaniu miał dostęp do broni.

„Detektywi z Departamentu Policji w Lafayette ustalili, że dziecko zostało zastrzelone przez pięcioletniego brata, który był w stanie uzyskać dostęp do broni w mieszkaniu” – podała policja.

Z danych organizacji Everytown for Gun Safety wynika, że do tej pory w 2023 roku w całych Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 60 nieumyślnych przypadków postrzeleń przez dzieci, w których zginęło 25 osób, a 39 zostało rannych.

„Biuro koronera hrabstwa Tippecanoe przeprowadziło w środę autopsję i zidentyfikowało zabitego chłopca jako Isiaha Johnsona. Z wstępną przyczynę śmierci uznało jedną ranę postrzałową” – pisze Reuters.

Dziennikarze ustalili, że gdy doszło do użycia broni w mieszkaniu był jeden dorosły i dwoje dzieci.

„Kapitan Brian Phillips z Departamentu Policji w Lafayette odmówił podania dodatkowych szczegółów. Powiedział, że policja bada, kto jest właścicielem broni. Na razie nie dokonano żadnych aresztowań” – podkreśla Reuters.

Zgodnie z informacją lokalnych mediów o incydencie powiadomił policję telefonicznie ktoś będący w mieszkaniu.

„Policja powiedziała w czwartek, że po zakończeniu dochodzenia prześle jego wyniki do prokuratury hrabstwa Tippecanoe, aby ustalić, czy będzie konieczne wniesienie jakichkolwiek zarzutów” – poinformował Reuters.(PAP)

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner