New York
37°
Mostly Cloudy
7:05 am4:28 pm EST
8mph
63%
29.99
ThuFriSat
43°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

USA: Zatrzymano podejrzanego w związku morderstwem rapera Tupaca Shakura w 1996 roku

30.09.2023

Policja w Las Vegas zatrzymała w piątek Duane’a “Keffe D” Davisa podejrzanego w związku morderstwem słynnego amerykańskiego rapera Tupaca Shakura w 1996 roku. Nie jest do końca jasne, na podstawie jakich zarzutów zatrzymano mężczyznę – podaje agencja AP, powołując się na źródła.

Shakur został postrzelony z przejeżdżającego cadillaca 7 września 1996 roku i zmarł sześć dni później na skutek odniesionych ran. Miał 25 lat.

Davis napisał w swoim wydanym w 2019 roku pamiętniku „Compton Street Legend”, że był jedną z osób jadących cadillakiem. Dodał też, że zdecydował się przerwać milczenie w ramach porozumienia z władzami federalnymi i lokalnymi. W tym okresie groził mu wyrok dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe – informuje Associated Press.

Mężczyzna określił też w swej książce samego siebie jako jednego z ostatnich żyjących świadków morderstwa i wskazał na swojego krewnego Orlando “Baby Lane” Andersona, jako osobę, która siedziała na tylnym siedzeniu cadillaca, gdy doszło do ostrzelania samochodu Shakura. Stało się to tuż po awanturze z udziałem Andersona, Shakura i innych osób.

Anderson zaprzeczał, by miał coś wspólnego z zabiciem słynnego rapera; zginął dwa lata później w innej strzelaninie.

W lipcu br. policja przeszukała dom żony Davisa; nie wiadomo jednak, czy znalezione tam przedmioty i zajęte komputery doprowadziły do przełomu w śledztwie.

Tupac Shakur był według magazynu „Rolling Stone” jednym z najsłynniejszych i „najbardziej wpływowych raperów wszechczasów”. Jego płyty rozeszły się w 75 mln egzemplarzy. (PAP)

fit/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00