New York
54°
Light Rain
6:27 am5:48 pm EDT
17mph
93%
30.07
SunMonTue
64°F
57°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Właściciel New York Knicks oskarżony o gwałt. W sprawie pojawia się wątek Harveya Weinsteina

16.01.2024

Kellye Croft złożyła we wtorek w Los Angeles federalny pozew przeciwko właścicielowi koszykarskiego klubu New York Knicks Jamesowi Dolanowi. Powódka twierdzi, że Dolan wielokrotnie napastował ją seksualnie, a także zaaranżował gwałt, którego miał dokonać na niej przebywający obecnie w więzieniu Harvey Weinstein.

Jak opisano w pozwie – w 2013 roku Kellye Croft była 27-letnią licencjonowaną masażystką, która towarzyszyła zespołowi The Eagles na ich trasie koncertowej. Zespół Dolana, JD & The Straight Shot, stanowił support rockowej kapeli.

58-letni wówczas Dolan – według Croft – miał wielokrotnie wykorzystywać swoją władzę i wpływy, aby manipulować i naciskać na Croft celem przekonania jej do współżycia seksualnego z nim.  

W sprawie pojawia się wątek skazanego za podobne przestępstwa Harveya Weinsteina, który obecnie odbywa karę więzienia. Kiedy trasa koncertowa ruszyła do Los Angeles, Dolan zabrał tam Croft, mimo że nikt z gwiazd tournée nie zapisał się na masaż. Tam dalej „wykorzystywał ją seksualnie” – twierdzi w pozwie Croft.

Dolan miał zaaranżować tam spotkanie 27-latki z producentem filmowym Harveyem Weinsteinem. Weinstein zaoferował kobiecie możliwość pracy na planach filmowych, po czym polecił jej zrobić mu masaż. W pewnym momencie Croft „poczuła się niekomfortowo” i opuściła apartament producenta. Wówczas Weinstein miał ruszyć za nią, wejść do jej apartamentu a następnie dokonać na niej napaści seksualnej.

Croft powiedziała o gwałcie Dolanowi, ale ten miał się tym w ogóle nie przejąć – napisano w pozwie. Powiedział jej, że „wszyscy wiemy, że Weinstein ma problemy”.

„Rzeczywiście, w swoich komentarzach pani Croft czuła, że Dolan całkowicie zlekceważył powagę sytuacji i nie przejmował się tym, co zrobił jej jego przyjaciel” – stwierdzono w pozwie.

Dolan był członkiem zarządu firmy producenckiej Weinsteina w latach 2015-2016. W 2017 roku został wymieniony w pozwie wśród członków kierownictwa firmy, którzy wiedzieli o nadużyciach producenta wobec kobiet, ale nie próbowali go powstrzymywać.

Dzisiaj 38-letnia Kellye Croft domaga się procesu przed ławą przysięgłych oraz odszkodowania o nieznanej wartości.

Dolan, jako prezes wykonawczy Madison Square Garden Sports Corp., kieruje drużyną NBA New York Knicks oraz klubem ligi NHL New York Rangers. Jego adwokat, E. Danya Perry, powiedział, że zarzuty Croft są „absolutnie bezpodstawne”, a odniesienia do Weinsteina „mają na celu jedynie podburzenie”. „Kellye Croft i Jamesa Dolana łączyła przyjaźń” – stwierdził Perry.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY