New York
45°
Fair
7:04 am4:28 pm EST
7mph
34%
30.27
TueWedThu
57°F
57°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Sport
Publicystyka
Społeczeństwo
Polonia

XXXII Memoriał Kazimierza Deyny

06.08.2022

W kompleksie sportowym 20 Century Field w Garfield, NJ, rozegrany zostanie w niedzielę, 28 sierpnia, 32. Turniej ZPKP – Memoriał Kazimierza Deyny. Weźmie w nim udział 14 polonijnych drużyn, sześć w kategorii Open oraz 8 w kategorii Over 40.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie trzeci decydujący mecz towarzyski polskich bokserów wagi ciężkiej Adam Kownacki (NY) – Tomasz Adamek (NJ).

Przypomnę, że pierwszy taki mecz wygrała drużyna Tomasza Adamka z New Jersey, a drugi Adama Kownackiego z Nowego Jorku. To będzie trzeci decydujący mecz, w którym po obu stronach zagrają polonijni księża, biznesmeni, działacze sportowi, działacze różnych organizacji polonijnych.

Gościem honorowym turnieju będzie wybitny trener polskiego pochodzenia Jan Kowalski, który był trenerem reprezentacji USA, drużyn MLS oraz drużyn akademickich. Na zaproszenie działaczy ZPA Perth Amboy na turniej przyleci z Polski reprezentacja Śląska, która zagra w kategorii Over 40.

Klub Orzeł Chicago zagra ze swoimi drużynami w kategorii Open i Over 40. Przyjazd zapowiedziała również Wisłoka Chicago.

Podczas turnieju będzie wiele atrakcji, będą gry i zabawy dla dzieci. Na scenie wystąpi Zbigniew Dera oraz zespół Wehikuł Czasu. Sklep Piast serwować będzie polskie pyszne potrawy. Dla spragnionych kibiców będzie Ogródek Piwny z polskim piwem Żywiec i Łomża.

Turniej ZPKP Memoriał Kazimierza Deyny jest jedynym takim turniejem piłkarskim na świecie, który upamiętnia wybitnego polskiego reprezentanta, który zginał tragicznie w San Diego 1 września 1989 roku. Od pierwszego turnieju, który rozegrany został w 1990 roku, głównym sponsorem medialnym jest „Nowy Dziennik”.

Za tydzień przypomnę w skrócie historie tych niezwykłych Mistrzostw Polonijnych Drużyn na wschodnim wybrzeżu USA.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY