New York
72°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
58%
30.01
SatSunMon
84°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Zmasowana obława za 24-letnim mordercą. Policja zamknęła Park Stanowy Letchworth

28.06.2024

W czwartek nowojorska policja zamknęła jeden ze stanowych parków przyrody z powodu poszukiwań domniemanego mordercy. 24-latek, za którym uruchomiono obławę, był podejrzany o zamordowanie swojego 80-letniego dziadka. Ostatecznie młody mężczyzna popełnił samobójstwo.

Na kilka godzin policja zamknęła dla odwiedzających Park Stanowy Letchworth na kilka godzin w związku z obławą za 24-letnim Andrew Vaheyem, który był poszukiwany za  mord na swoim 80-letnim dziadku, Josephie Deponceau.

Ciało 80-latka znaleziono w jego domu w Irondequoit.

Współlokator Vaheya zeznał w rozmowie ze śledczymi, że otrzymał od 24-latka SMS-y, w których mężczyzna „powiedział, że właśnie zabił swojego dziadka, a teraz zamierza się zabić”. Wówczas zawiadomił organy ścigania.

Finał pościgu miał miejsce w Parku Stanowym Letchworth. Funkcjonariusze policji w końcu zauważyli Vaheya, który próbował schronić się w lesie. 24-latek był uzbrojony w długa broń. Policjanci nie zdążyli nawet podjąć negocjacji z mężczyzną, gdyż ten błyskawicznie skierował broń w swoim kierunku i wystrzelił, popełniają samobójstwo. Do zdarzenia doszło ok. godz. 12:30.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner