New York
75°
Rain Shower
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
82%
30.17
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Polonia

Pragnę stworzyć wspólnotę charyzmatyczną na Rockaway

30.06.2023
Kościół św. Róży z Limy na Rockaway FOTO: ARCH. K. ZALEWSKIEJ

Każdy z nas potrzebuje na pewnym etapie swojego życia drugiej osoby, przyjaciela i miejsca, gdzie będzie miał szansę i możliwość czuć się bezpiecznym i akceptowanym. Kiedy przyleciałam z Polski do Stanów Zjednoczonych 20 lat temu, pokochałam ten kraj, a szczególnie miejsce, gdzie mieszkam – Rockaway. Mimo to szukałam swojej przystani.

Kiedy w pierwszą niedzielę poszłam do parafialnego kościoła na mszę świętą, odbywało się powitanie chlebem i solą długo wyczekiwanego polskiego kapłana. Dzięki bożej łasce mogłam uczestniczyć w mszy świętej w ojczystym języku. Potrzebowałam czegoś więcej, bo w Polsce należałam do ruchu charyzmatycznego. Brakowało mi takiego rodzaju modlitwy, więc szukałam. Znalazłam na Manhattanie, w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika, wspólnotę charyzmatyczną Odnowa w Duchu Świętym – Lew Judy, do której dołączyłam natychmiast. Tam doświadczyłam obecności Ducha Świętego, moje serce i dusza zostały przemienione, uleczone z wielu zranień: wybaczyłam zdrady mojemu mężowi; wybaczyłam mamie, która mnie nie chciała, nie kochała. Doświadczyłam licznych cudów: moja mama odzyskała zdrowie i wyszła z całkowitego paraliżu lewej strony ciała po udarze mózgu; nawrócenie i uzdrowienie mojego taty.

Ja również zostałam uzdrowiona. Dwa lata temu po Covidzie bardzo źle spałam, wielokrotnie wstawałam w nocy do łazienki; mam też zaawansowany artretyzm i chore obydwa biodra. Kiedy spałam dłużej na lewym boku, a potem chciałam się odwrócić, to miałam uczucie, jakbym wyrywała kość z kości, co sprawiało mi ból nie do zniesienia. Płakałam, krzyczałam… A teraz śpię na tym gorszym lewym boku po 4-5 godzin, nie odczuwam bólu przekręcając się na dowolny bok i już nie wstaję w nocy ani razu. To uzdrowienie nastąpiło jednego dnia. 

Katolicka Odnowa Charyzmatyczna opiera się na założeniu, że chrześcijanie są obdarowani charyzmatami, które służą budowaniu wspólnoty Kościoła, w otwartości na działanie Ducha Świętego. Należy je rozpoznać, uświadomić sobie i uczynić z nich nowy fundament wiary. Członków wspólnoty łączy umiłowanie Chrystusa, szczególna wrażliwość na działanie Ducha Świętego oraz wspólnotowa modlitwa (uwielbienie Pana Boga, modlitwa chwały, modlitwa Słowem Bożym).

Dzięki Odnowie w Duchu Świętym, do której należę od 18 lat, Pan Bóg dokonywał przemiany mojego serca, nauczyłam się, że nie tylko mogę modlić się pacierzem, ale istnieje wiele innych form modlitwy, które pozwoliły mi rozpalić swoją wiarę, ożywić dary Ducha Świętego, doświadczyć bożej miłości, być bliżej Boga i drugiego człowieka. Tam czuję się jak w rodzinie. Doznałam wielu łask i cudów zarówno osobiście, jak i wymodlonych dla rodziny.

Jak wspomniałam, od dwóch lat mam problemy ze zdrowiem i to uniemożliwia mi częste i pełne uczestnictwo w sobotnich spotkaniach na Manhattanie. Czułam w głębi serca potrzebę założenia wspólnoty charyzmatycznej tu, gdzie mieszkam, na Rockaway, aby tu uwielbiać Boga modlitwą i śpiewem, aby modlić się za chorych i prosić też o modlitwę za mnie.

Uzyskałam zgodę proboszcza Jamesa Rodrigueza z mojej parafii św. Róży z Limy, która mieści się na Rockaway Beach (dzielnica Queensu) pod adresem: 130 Beach 84th Street. 

Zapraszam wszystkich chętnych, zainteresowanych, aby wspólnie uwielbiać Boga modlitwą i śpiewem. Spotkajmy się w pierwszy piątek nadchodzącego miesiąca – 7 lipca 2023 rokuaby doświadczyć działania Ducha Świętego. Msza święta rozpocznie się o godz. 7 wieczorem, a spotkanie wspólnoty odbędzie się po mszy w kościele. Stwórzmy grupę, która będzie zachętą do tego, by w ojczystym języku Bogu dziękować za wszystko, co czyni w naszym życiu, chwalić Go za dzieła, których dokonuje, i błogosławić każdemu z miłością i wiarą, że Bóg chce dobra dla każdego z nas. 

Daj szansę Panu Bogu i sobie, aby poprzez działanie Ducha Świętego zostać obdarowanym łaską i Jego darami, dobrodziejstwami. Spotkaj się z nami, aby wspólnie oddać Bogu chwałę, cześć i uwielbienie. Pozwólmy Bogu, by Duch Święty w nas działał, prowadził i przemieniał. 

Dary Ducha Świętego to modlitwa w językach, uzdrawianie czy prorokowanie. Rozwijamy w sobie dary Ducha Świętego: dar mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni bożej. 28 maja była uroczystość Zesłania Ducha Świętego i każdy miał szczególną okazję, aby prosić samemu, lub poprzez modlitwę wstawienniczą, o wylanie któregoś z darów, którego potrzebę odczuwa w sercu.

Wspólnota buduje więzi międzyludzkie. W dzisiejszym świecie, w którym tak często czujemy się samotni i wyobcowani, wspólnota daje szansę odnalezienia własnego miejsca w życiu, odkrycia sensu życia i jego wielkiej wartości. Uważam za dobre, aby taka wspólnota powstała, która pomoże nam wzrastać duchowo i w pełniejszym dzieleniu się doświadczeniem wiary z innymi. 

Zapraszam wszystkich, którzy pragną dzielić się miłością i radością życia oraz tych, którym jest ciężko, którzy dźwigają w sercu żal do Boga i do drugiego człowieka.

Katarzyna Zalewska 

wspolnotaurozy@wp.pl

Parafia Saint Rose of Lima 

130 Beach 84th Street

Queens, NY 11693

Tel. 718-634-7394 (English)

Spotkanie: piątek, 7 lipca o godz. 7 pm           

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner